Nowe oprogramowanie APx500 7.0

Audio Precision udostępniło najnowszą aktualizację oprogramowania APx500 7.0 oferując szereg nowych możliwości pomiarowych wraz z nową formą licencjonowania programu, opartą o terminową subskrypcję Apx500.Subskrypcja oprogramowania APx500


W celu zapewniania użtkownikom aparatury AP elastycznego dostępu do możliwości pomiarowych oprogramowania APx500, Audio Precision wprowadziło nową formę licencjonowania programu. Bazuje ona na czasowej subskrypcji APx500, w trzech wariantach: 1, 3 i 5 lat. Podczas trwania subskrypcji, użytkownik otrzymuje dostęp do najnowszej wersji oprogramowania i wszystkich funkcji pomiarowych (z wyłączeniem testów PESQ i POLQA).


Subskrypcja pozwala zarówno na aktualizację posiadanego oprogramowania do najnowszej wersji oraz rozpoczęcie użytkowania oprogramowania za pomocą APx500 FLEX.


Subskrypcja nie anuluje dotychczasowej formy licencjonowania programu, staje się jedynie alternatywą dla użytkowników potrzebujących okresowej aktualizacji lub czasowego dostępu do najnowszej wersji oprogramowania. Oznacza to, że wszystkie nowo zakupione analizatory, niezmienne dostarczane są z dożywotnią licencją na obecną (najnowszą podczas zakupu analizatora) licencję z możliwością jednokrotnej aktualizacji do nowszej wersji oprogramowania.


Wsparcie systemu kalibracji GRAS Syscheck 2


Opracowany przez Audio Precision i GRAS Sound and Vibration, nowy system SysCheck2, pozwala na automatyzację procesu kalibracji mikrofonu oraz aktywną weryfikację stanu technicznego całego toru pomiarowego. Więcej o SysCheck 2 dowiesz się w artykule Automatyzacja procesu kalibracji mikrofonów.


Najnowsze oprogramowanie APx500 7.0 jest w pełni kompatybilne z technologią SysChcec2, pozwalając na odczyt procesu kalibracji bezpośrednio poprzez analizator APx517, a w przypadku innych analizatorów AP, poprzez wzmacniacz referencyjny APx1701 lub zasilacz mikrofonowy GRAS 12Bx.


Fast Sweep w otwartej pętli pomiarowej


Otwarta pętla jest jedną z unikalnych możliwości pomiarowych Audio Precision, pozwalających na pomiary urządzeń pozbawionych fizycznego złącza wejściowego lub wyjściowego. Nowa wersja oprogramowania APx500 7.0 pozwala na użycie w procesie pomiarowym bodźca Fast Sweep, będącego zoptymalizowanym, przemiatanym częstotliwościowo sygnałem typu Stepped Sweep.


Nowe funkcje w analizie FFT


Najnowsze oprogramowanie Audio Precision wprowadza również nowe funkcje w procesie szybkiej transformaty Fouriera. 


APx500 7.0 pozwala na nową metodę “okienkowania” sygnału “Move to Bin Center”, polegającą na dopasowaniu dyskretnego sygnału do najbliższej próbki. Pozwala to na pominięcie okienkowania sygnału w procesie jego analizy częstotliwościowej, otrzymując dokładny wynik ze stromymi zboczami. 


Nowe oprogramowanie umożliwia określenie konkretnej długości okna transformaty, pozwalając na wykonanie klasycznej dyskretnej transformatu Fouriera, bez potrzeby określania długości transformaty zgodnie z zasadami FFT.  


APx500 7.0, wyposażone zostało również w funkcje wyzwalacza, pozwalającego na ustawienie konkretnej wartości poziomu po przekroczeniu której, sygnał ma zostać poddany analizie. Przekroczenie może zostać zdefiniowane, (również w przypadku sygnałów o niższym i wyższym poziomie niż ustalona wartość wyzwalacza) pozwalając na rozpoczęcie analizy po wzroście lub spadku sygnału do określonej wartości.


Transfer Function w trybie Bench Mode


Tryb Bench Mode jest przeznaczony dla inżynierów produkcyjnych i badawczych, pozwalając na dynamiczne przeprowadzanie pomiarów bez potrzeby wdrażania ich w scenariusz pomiarowy. Tryb został wyposażony w nową funkcję pomiarową Transfer Function. Funkcja ta pozwala na określenie funkcji przenoszenia badanego urządzenia, zawierającej informacje m.in. o odpowiedzi częstotliwościowej, impulsowej oraz fazie sygnału. 


Podsumowanie


Wszystkie analizatory Audio Precision, zakupione po 1.12.2021 będą dostarczane z nowym oprogramowaniem APx500 7.0 oraz możliwością aktualizacji do wersji 8.0 w przyszłości. Dla posiadaczy starszej wersji aktualizacja może przebiegać na kilka sposobów: poprzez jednorazową aktualizację do najnowszej wersji, abonament zawierający zestaw 3 lub 5 aktualizacji lub poprzez czasową subskrypcję. 


W celu poznania oferty na nową formę licencjonowania prosimy o bezpośredni kontakt z Działem Handlowym Merserwis pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

​Artykuł opracował:

Robert Maćkowiak

​Inżynier produktu

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniej aparatury do pomiarów akustycznych - umów się na darmową, telefoniczną konsultację.

Postaramy się wybrać dla Ciebie odpowiednie rozwiązania.

SKONSULTUJ SWÓJ WYBÓR

ZE SPECJALISTĄ

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniej aparatury do pomiarów akustycznych - umów się na darmową konsultację. 

Postaramy się wybrać dla Ciebie odpowiednie rozwiązania.

Imię
E-mail *
Telefon
Temat zapytania *

Zgadzam się na przetwarzanie danych w celu przesłania oferty oraz kontaktu w jej sprawie.