Akcesorium IMP1

Akcesorium IMP1 przeznaczone jest do pomiarów impedancji oraz parametrów Thiele-Small-a głośników i zestawów słuchawkowych.


Pomiary impedancji głośnika wymagają jednoczesnego pomiaru napięcia i natężenia prądu przechodzącego przez cewkę głośnika. Wartość napięcia cewki głośnika może zostać zmierzona bezpośrednio poprzez złącze wejściowe analizatora, jednak natężenie prądu obwodu obliczane jest na podstawie pomiarów napięcia na precyzyjnym rezystorze działającym na zasadzie spadku napięcia.


IMP1 jest poręcznym akcesorium spełniającym rolę rezystora pomiarowego i pozwalającym analizatorom Audio Precision na pełne pomiary impedancji. Dzięki dwóm wariantom wartości impedancji (1 Ω i 0,1 Ω) IMP1 jest uniwersalnym akcesorium pozwalającym na pomiary głośników i zestawów słuchawkowych. Panel przedni wyposażony został w dwa złącza typu XLR, pozwalające na połączenia z analizatorem, a panel tylny w złącza z wtykiem bananowym przeznaczone do połączenia wzmacniacza mocy, głośników i zestawów słuchawkowych.  

SKONSULTUJ SWÓJ WYBÓR

ZE SPECJALISTĄ

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniej aparatury do pomiarów akustycznych - umów się na darmową konsultację. 

Postaramy się wybrać dla Ciebie odpowiednie rozwiązania.

Imię
E-mail *
Telefon
Temat zapytania *

Zgadzam się na przetwarzanie danych w celu przesłania oferty oraz kontaktu w jej sprawie.