APx511 B Analizator Audio

APx511 B jest analizatorem przeznaczonym do przeprowadzania złożonych testów elektroakustycznych na aparatach słuchowych. Analizator idealnie sprawdza się w środowisku badawczo-rozwojowym, podczas projektowania nowych rozwiązań, jak i również podczas weryfikacji na liniach produkcyjnych lub w naprawach serwisowych.

Analizator APx511 B został zaprojektowany specjalnie na potrzeby producentów i serwisów aparatów słuchowych, zapewniając możliwość przeprowadzenia kluczowych testów w działach badawczo-rozwojowych podczas weryfikacji na liniach produkcyjnych oraz napraw serwisowych.

APx511 jest analizatorem i generatorem audio przeznaczonym wyłącznie do przeprowadzania testów aparatów słuchowych. Nie należy wykorzystywać go jako urządzenie audiometryczne, jako sprzęt medyczny czy w kontakcie z ludzkim ciałem.

Analizator APx511 wspiera bibliotekę .NET, automatyzując testy opisane w IEC60118- 7 i ANSI S3.22. W środowisku produkcyjnym funkcje te mogą być wywoływane poprzez dowolny język obsługujący .NET oraz za pomocą oprogramowania LabVIEW, zapewniając możliwość sterowania wejściowymi i wyjściowymi złączami analizatora.


W celu rozwiązania problemów z konfiguracją testów APx511 B może być sterowany za pomocą oprogramowania APx500, zapewniając bogaty graficznie interfejs użytkownika oraz dostęp do zautomatyzowanych raportów, bieżącego monitorowania sygnału, funkcji FFT o wysokiej rozdzielczości i wielu innych ustawień.


Oprócz standardowych testów pomiarowych, takich jak poziom, zniekształcenia, pasmo przenoszenia oraz czas narastania i spoczynku, APx511 B dzięki wbudowanemu symulatorowi akumulatora może przeprowadzić pomiary żywotności baterii i poboru prądu.

APx511 posiada wbudowany generator o mocy 2 W (8Ω) i wzmacniacz dla cewki telefonicznej, które pozwalają na wygenerowanie w komorze testowej poziomu ciśnienia akustycznego 110 dB SPL i natężenia pola magnetycznego 400 mA/m dla pasma 100 Hz - 10 kHz. Analizator wyposażony jest również w złącze BNC, przeznaczone dla mikrofonów pomiarowych wstępnie spolaryzowanych z zasilaniem 24 V DC.

(dostępne od wersji v5.0 )
Oprogramowanie APx500 pozwala na przeprowadzenie pomiarów złożonej funkcji przeniesienia przy użyciu dowolnego szerokopasmowego sygnału, zapewniając szczegółową odpowiedź częstotliwościową, zawierającą m.in. informację o wielkości i fazie widma. Funkcja ta jest niezmiernie przydatnym narzędziem w procesie testowania i produkcji aparatów słuchowych. W połączeniu z trybem sekwencyjnym pozwala na dokładną analizę sygnału. Funkcja przeniesienia zapewnia obszerną analizę takich sygnałów jak mowa, szum czy muzyka, udostępniając złożoną analizę widma.

Automatyzacja procesów związanych z pomiarami i interakcja z zewnętrznymi aplikacjami sprawia, że oprogramowanie APx500 jest najbardziej zaawansowanym interfejsem do pomiarów aparatów słuchowych. Możliwość wykorzystania interfejsu GUI do stworzenia indywidualnych procedur pomiarowych pozwala na dopasowanie całego oprogramowania do swoich potrzeb, przyspieszając zarówno procesy projektowe, jak i testowe. 


Dzięki szerokiej dokumentacji dla Visual Basic.NET, C#, MATLAB, LabVIEW i Python tworzenie własnych interfejsów poprzez APx API jest szybkie i intuicyjne.

APx500 jest oprogramowaniem obsługującym wszystkie analizatory marki Audio Precision. Zastosowanie jednej wspólnej aplikacji pozwala na niesamowicie łatwą komunikację pomiędzy wszystkimi stanowiskami pomiarowymi. Pliki projektowe zawierające ustawienia, sekwencje pomiarów lub wyniki mogą w prosty sposób zostać udostępnione innych inżynierom, a dzięki możliwości eksportu wyników do formatów PDF, HTML, Excel, CSV, RTF, MATLAB klienci i partnerzy biznesowi mogą otrzymać obszerne analizy i wyniki pomiarów. 

Akcesoria

Symulator ucha APx HA-1 2cc przeznaczony dla pomiarów aparatów wewnątrzusznych oraz APx HA-2 2cc przeznaczony dla aparatów zausznych są zgodne z normą IEC126 i zostały przystosowane do pracy z mikrofonami pomiarowymi ½” lub 14mm.

Oprogramowanie

Dodatkowe testy pomiarowe zapewniają funkcjonalność szeroko wykraczającą poza podstawowy zakres możliwości APx500.

Percepcyjne testy audio

Percepcyjny pomiar audio zwracający subiektywną ocenę jakości mowy przy użyciu nowej generacji algorytmu POLQA. (Dzięki obsłudze technologii DH Voice, 3G, 4G/ LTE stała się następcą dla PESQ).


Jest poprawioną wersją powszechnie używanego testu oceny jakości mowy na urządzeniach telekomunikacyjnych.


Wtyczka APx ABC-MRT jest dodatkowym pomiarem akustycznym w oprogramowaniu APx500, pozwalającym na pomiary zrozumiałości mowy w oparciu o algorytmy ABC-MRT opracowane przez Institute for Telecommunication Sciences (ITS), należącej do United States National Telecommunications and Information Administration (NTIA).


SW-STI jest wtyczką pozwalającą na przeprowadzenie pomiarów wskaźnika transmisji mowy STI (Speech Transmission Index) przy użyciu metody STIPA.


Wyjście głośnikowe

 • Maksymalna moc wyjściowa: 2 W RMS dla 8 Ω (100 Hz- 10 kHz)
 • Zniekształcenia harmoniczne plus szum (THD+N) : -80 dB dla  2 W /8 Ω(100 Hz - 10 kHz)
 • Pasmo przenoszenia: +/- 0,1 dB (100 Hz- 10 kHz)
 • Dokładność amplitudy: +/- 0,03 dB (+15°C -  +30° C)
 • Dokładność częstotliwości: 2 ppm

Wyjście cewki

 • Maksymalna moc wyjściowa: 100 mA RMS - 20 Ω (100 Hz- 10 kHz)
 • Zniekształcenia harmoniczne (THD) : -80 dB dla 100mA -  1Ω(100 Hz - 10 kHz)
 • Pasmo przenoszenia: +/- 0,1 dB (100 Hz- 10 kHz)
 • Dokładność częstotliwości: 2 ppm

Symulator akumulatora

 • Maksymalne natężenie prądu: 30 mA
 • Zakres wyjściowy DC: 0 - 2 V (krok 0,5 mV)
 • Dokładność:: +/- 1% + 10 mV
 • Impedancja wyjściowa: 4.3 Ω 

Wejście mikrofonowe

 • Złącze: BNC (możliwe zasilanie CCP dla mikrofonów wstępnie spolaryzowanych)
  zasilanie: 24 V DC 
 • Maksymalne napięcie wejściowe: 8.5 Vrms (151 dB SPL dla mikrofonów o czułości 12,5 mV/PA)
 • Szum spoczynkowy: < 1.3 uV ( 20 dB SPL dla mikrofonów o czułości 12,5 mV/PA)
 • Dokładność częstotliwości: +/- 0.03 dB (100 Hz - 20 kHz) 

Wejście mikrofonowe

 • System operacyjny Microsoft Windows 10 (64-bit)
 • 1 szt. USB 2.0 lub USB 3.0 lub 2szt. dla użycia opcjonalnego switchera. 
 • Procesor Intel i5 lub lepszy, z zegarem minimum 2,5 Ghz, obsługiwane są również procesory AMD o podobnej specyfikacji
 • Minimum 8 GB pamięci RAM (zalecane 16 GB)
 • Połączenie internetowe lub napęd CD-ROM (w celu dostępu do oprogramowania APx500
 • Minimum 1,5 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym. Zalecany jest dysk SSD.
 • Karta graficzna z obsługą SXGA(1280 x 1024). Zalecana jest rozdzielczość 1900 x 1080 lub większa.
 • Więcej informacji dostępnych znajdziesz na tej stronie.

Uwagi

Wydajność systemu zależy od szybkości procesora: szybszy procesor przyniesie lepsze rezultaty pomiarowe.

UMÓW SIĘ NA

BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniej aparatury do pomiarów akustycznych - umów się na darmową konsultację. Postaramy się wybrać dla Ciebie odpowiednie rozwiązania.

Imię
E-mail *
Telefon
Temat zapytania *

Zgadzam się na przetwarzanie danych w celu przesłania oferty oraz kontaktu w jej sprawie.