Nowość - APx517B

Audio Precision APx517B - nowa definicja pomiarów elektroakustycznych


Analizator akustyczny APx517 B został zaprojektowany aby spełnić wszelkie wymagania producentów sprzętu elektroakustycznego i elektroniki użytkowej. Analizator idealnie sprawdzi się w pomiarach głośników, słuchawek, jak i szerokiej gamie elektroniki, wyposażonej w głośniki i mikrofony. Dzięki analizatorowi APx517 B producenci sprzętu audio uzyskają możliwość wdrożenia na swoich liniach produkcyjnych zintegrowanych testów elektroakustycznych, które zapewniają jakość, niezawodność i solidność oferowaną przez laboratoryjne analizatory Audio Precision.

Słuchawki
Mikrofony
Głośniki
Akcesoria

APx517B to zintegrowany system łączący analizator audio ( generator wraz z odbiornikiem sygnału), wzmacniacz mocy, wzmacniacz słuchawkowy, zasilanie mikrofonowe (phantom 48 V, CCP 24V), wraz z możliwością doboru cyfrowego modułu In/Out takiego jak moduł Bluetooth®, co czyni ten analizator rozwiązaniem kompleksowym, redukując potrzeby zakupu wielu komponentów pochodzących od różnych producentów. Ponad to APx517B jest dostarczany wraz z akredytowaną kalibracją ISO/IEC 17025.


W odróżnieniu od modułowych systemów pomiarowych, APx517B oferuje zintegrowany analizator audio, zaprojektowany i skonstruowany specjalnie na potrzeby linii produkcyjnej. Jak każdy analizator Audio Precision, APx517 B dostarczany jest z 3-letnią gwarancją oraz akredytowaną kalibracją. Od niemal czterech dekad, analizatory AP cieszą się uznaniem zarówno ze względu na jakość i niezawodność, jak i wydajność oraz dokładność pomiarową.


Solidny hardware analizatora APx517 B jest dopełniony przez oprogramowanie pomiarowe APx500. W środowisku produkcyjnym, powtarzalne testy laboratoryjne i produkcyjne mogę zostać w prostu sposób zautomatyzowane za pomocą wbudowanego sekwencera, którego ustawienia można zapisać i wczytać na dowolnym analizatorze AP. Tryb produkcyjny zapewnia opcjonalne uproszczenie interfejsu z wieloma statystykami, tworzonymi i nadzorowanymi przez inżynierów produkcji. Możliwość korzystania z API, dzięki dołączonej dokumentacji dla VB.NET, C#.NET, MATLAB oraz LabVIEW.

Niezawodny, zintegrowany system

Łącząc analizator audio, wzmacniacz mocy, wzmacniacz słuchawkowy i zasilacz mikrofonowy wraz z opcjonalnym interfejsem cyfrowym, APx517 B umożliwi drastyczne skrócenie czasu konfiguracji i rekonfiguracji systemu pomiarowego. Analizator akustyczny APx517 jest objęty trzyletnią gwarancją i jest dostarczony wraz z akredytowana świadectwem wzorcowania ISO/ IEC 17025. Aby zwiększyć niezawodność, APx517 B został wyposażony w zabezpieczenie przeciążeniem, zwarciem oraz prądem wstecznym.

Określona dokładność impedancji

W przeciwieństwie do innych dostępnych systemów, APx517 B pozwala na czterożyłowe pomiary impedancji metodą Kelvina poprzez wzmacniacz mocy i wzmacniacz słuchawkowy.

Dopasowanie do potrzeb

Analizator akustyczny APx517 B podtrzymuję tradycję elastyczności i możliwości dopasowania przyrządów serii APx do własnych potrzeb. W swojej bazowej formie APx517 B jest gotowym do pracy z systemem pomiarowym dla głośników, mikrofonów oraz zestawów słuchawkowych. W przypadku potrzeby wykonania pomiarów uwzględniających na sygnał cyfrowy, APx517B posiada wolny slot, pozwalający na zamontowanie jednego z kilku dostępnych modułów cyfrowych, takich jak: Bluetooth, PDM, HDMI, DIO. Oprogramowanie w formie podstawowej, pozwala na przeprowadzenie najważniejszych badań elektroakustycznych, zaraz po wyciągnięciu urządzenia z pudełka. Dodatkowo dostępne pakiety pomiarowe, pozwalają na spersonalizowanie oprogramowania pod kątem przeprowadzanych badań.

Automatyzacja

Twórz niestandardowe interfejsy oraz zadbaj o automatyzację swoich aplikacji za pomocą wszechstronnego API od APx. Szeroka dokumentacja oraz seria przykładowych projektów dla Visual Basic.Net, C#, MATLAB, LabVIEW i Python. Projekty jak i wszelkie automatyzacje mogą zostać udostępnione innym dowolnym jednostką używających oprogramowanie APx na całym świecie.

Wspólna platforma oprogramowania

Wszystkie urządzenia Audio Precision pracują na jednej, wspólnej platformie, umożliwiając łatwy przesył danych pomiarowych i wyników, pomiędzy analizatorami APx. Wszystkie ustawienia testu zostają zapisane w jednym pliku projektowym, ułatwiając replikację konfiguracji pomiarów między ośrodkami badawczo-rozwojowymi oraz produkcyjnymi w dowolnym miejscu na świecie. Pliki projektowe są zgodne z APx500 Flex. Wszystkie urządzenia z serii APx B oraz wszystkie projekty są w pełni niezależne, zatem nie należy obawiać się o zepsute łącza. Oprogramowanie pozwala na zapis wielu szczegółów takich jak rodzaje generowanych sygnałów, czy obrazy w plikach projektowych.


APx automatycznie generuje bogatą bazę raportów graficznych z możliwością eksportu do plików PDF, HTML, Excel, CVS, RTF lub MATLAB, tak by w prosty sposób móc umożliwić wyniki pomiarów klientom, producentom kontraktowym lub kierownictwu.

Bazowa konfiguracja APx517 B zawiera:

 • 2-kanałowy interfejs ASIO
 • Analizę plików
 • Tryb Sekwencyjny
 • Monitorowanie sygnału wejściowego ( w tym poprzez FFT)
 • Pomiary Poziomu i wzmocnienia
 • Pomiary częstotliwości
 • Pomiary THD+N
 • Produkcyjne testy głośników
 • Krokowe przemiatanie częstotliwości
 • Pomiary akwizycji sygnału
 • Pomiar poprawności testu


Dodatkowe badania dostępne są jako dodatkowe opcję lub pakiety APx500 FLEX, których wykaz przedstawiony jest w zakładce Opcję lub w karcie produktowej analizatora akustycznego APx517 B

Opcje Sprzętowe

Wzmacniacz słuchawkowy jest bazową częścią konfiguracji analizatora APx517 B, przy czym użytkownik w momencie zakupu dostaje możliwość wyboru jednego z trzech dostępnych złączy: jack ¼ , jack 3.5mm lub podwójne złącze BNC. Istnieje możliwość dokupienia oraz łatwej wymiany paneli przez użytkownika.

APx Bluetooth Duo™, najnowszy moduł Bluetooth® zaprojektowany przez Audio Precision zapewnia szerszy wybór kodeków A2DP, krótszy czas parowania, zwiększony zestaw funkcji oprogramowania pomiarowego APx500 oraz ulepszone ekranowanie RF do użytku w środowiskach produkcyjnych. APx DUO wspiera podstawową specyfikację Bluetooth v.4.2, HFP v.17, HSP v1.2, AVRCP v1.4 i A2DP v1.3.


Uwaga: APx Bluetooth DUO obsługiwany jest przez oprogramowanie APx500 od wersji v4.5 i może zostać zainstalowany w obudowie “TYPU E” (produkowanej od sierpnia 2012)

PDM 16 jest opcjonalnym modułem wejściowym zapewniającym dokładne próbkowanie informacji o fazie między kanałami dla maksymalnie 16 torów sygnału PDM. Wraz z zewnętrznym interfejsem PDM oraz kablami, zapewniającymi integralność sygnału do 10 metrów, PDM 16 z łatwością obsługuje pomiary mikrofonów MEMS w komorze bezechowej. Dodatkową funkcją jest zapewnienie zasilania do 50 mV dla testowanego urządzenia.

Moduł APx PDM zapewnia bezpośrednią łączność z urządzeniami audio, które wyposażone zostały w wyjście PDM, takie jak mikrofony MEMS lub wejścia m. in. decymatory w chipie smartfona. Oprócz standardowych pomiarów audio, PDM zapewnia pomiary napięcia DC, zmiennej częstotliwości próbkowania i PSR w celu testowania pełnej specyfiki pracy urządzenia.

Opcja Digital Seria; I/O (DSIO) zapewnia bezpośrednie wielokanałowe połączenie z poziomu układu scalonego takich interfejsów jak I2S, TDM oraz innych popularnych interfejsów szeregowych

Moduł APx HDMI umożliwia inżynierom pomiary jakości audio, zgodności formatu audio na odbiornikach dźwięku przestrzennego, dekoderach, smartfonach, telewizorach oraz odtwarzaczach DVD lub Blu-ray Disc™. Moduł ten może przesyłać bezstratnie oraz skompresowany sygnał ze wstępnie zakodowanych plików testowych audio, co w znaczny sposób ułatwi rozwiązanie problemów ze zgodnością komponentów i problemami związanymi z próbkowaniem, decymacją lub transkodowaniem.

Moduł ten zapewnia złącza cyfrowe wejścia oraz wyjścia: niezbalansowane BNC, zbalansowane XLR oraz optyczne TOSLINK.

Opcje oprogramowania

Oprogramowanie podobnie jak w przypadku APx500 FLEX składa się z pakietu podstawowego oraz trzech pakietów umożliwiających rozszerzenie oferty pomiarowej o bardziej zaawansowane biblioteki testów. Możliwe jest również rozszerzenie pakietów pomiarowych o percepcyjne pomiary audio (w tym ABC-MRT i POLQA).

Oprogramowanie podobnie jak w przypadku APx500 FLEX składa się z pakietu podstawowego oraz trzech pakietów umożliwiających rozszerzenie oferty pomiarowej o bardziej zaawansowane biblioteki testów. Możliwe jest również rozszerzenie pakietów pomiarowych o percepcyjne pomiary audio (w tym ABC-MRT i POLQA).

FLEX Pack 3 zawiera następujące pomiary: continuous sweep, digital error rate, dynamic range (AES17), IMD, IMD frequency sweep, IMD level sweep, input sample rate, maximum output, maximum output (CEA-2006), multitone analyzer, regulated frequency sweep, and signal analyzer.

FLEX Pack 4 zawiera następujące pomiary: acoustic response, bandpass frequency sweep, bandpass level, bandpass level sweep, cumulative spectral decay, impedance/Thiele-Small, modulated noise, polar plots, and transfer function.

Indywidualne opcje pomiarowe

Oprócz pakietów FLEX Pack każde badanie może zostać zakupione osobno, co pozwala na optymalne dopasowanie biblioteki pomiarowej do własnych potrzeb. Dodatkowe opcję pomiarowe mogą zostać zamówionę razem z analizatorem APx517 B lub zostać dostarczone elektronicznie do zakupionego wcześniej analizatora. Pełną listę dostępnych badań znajdą Państwo w specyfikacji Apx517 B.

Percepcyjne testy audio

Percepcyjny pomiar audio zwracający subiektywną ocenę jakości mowy przy użyciu nowej generacji algorytmu POLQA (Dzięki obsłudze technologii DH Voice, 3G, 4G/ LTE stała się następcą dla PESQ).

Jest poprawioną wersją powszechnie używanego testu oceny jakości mowy na urządzeniach telekomunikacyjnych.

Wtyczka Apx ABC-MRT jest dodatkowym pomiarem akustycznym w oprogramowaniu APx500 pozwalająca na pomiary zrozumiałości mowy w oparciu o algorytmy ABC-MRT opracowane przez Institute for Telecommunication Sciences (ITS) należącej do United States National Telecommunications and Information Administration (NTIA)

SW-STI jest wtyczką pozwalająca na przeprowadzenie pomiarów wskaźnika transmisji mowy STI (Speech Transmission Index) przy użyciu metody STIPA.

Wydajność systemu

192 kHz SR (High-Res Audio Ready) Cichy, wentylator sterowany termostatycznie Uniwersalny zasilacz 100-240 V

Wyjścia analogowe

 • Maksymalne napięcie wyjściowe: 17 Vrms
 • Moc wyjściowa: 35 W (2-16 Ω)
 • THD+N: く-80 dB
 • Dokładność impedancji:
  - ≤ 1% dla obciążenia rezystancyjnego, 4 Ω - 16 Ω, 20Hz- 20 kHz
  - ≤ 2% dla obciążenia rezystancyjnego, 2 Ω - 4 Ω, 20Hz- 20 kHz
 • Zabezpieczenie przed prądem wstecznym
 • Zintegrowany, czteroprzewodowy moduł do pomiarów impedancji (pomiar Kelvin)
 • Maksymalne napięcie wyjściowe 9 Vrms
 • Moc wyjściowa 100 mW (2-800 Ω)
 • THD+N:く -90 dB
 • Dokładność impedancji:
  - ≤ 1% dla obciążenia rezystancyjnego, く350 Ω , 20Hz- 20 kHz
  - ≤ 1% dla obciążenia rezystancyjnego, 350 Ω - 800 Ω, 20Hz- 6 kHz
  - ≤ 3% dla obciążenia rezystancyjnego, 350 Ω - 800 Ω, 6kHz- 20 kHz
 • Zabezpieczenie przed prądem wstecznym
 • Zintegrowany, czteroprzewodowy moduł do pomiarów impedancji (pomiar Kelvin)

Wejścia analogowe

 • Maksymalne napięcie wejściowe 40 Vpk
 • Obsługa standardu CCP/ICP/IEPE - zasilanie 4 lub 10 mA
 • Bias 0 - 12 V
 • THD+N: く-100 dB
 • Zabezpieczenie przed przeciążeniem
 • Maksymalne napięcie wejściowe 40 Vpk

 • Zasilanie phantom 48 V

 • THD+N: く-100 dB 

 • Zabezpieczenie przed przeciążeniem

Wymagania systemowe

 • System operacyjny Microsoft Windows 10 (64-bit)

 • 1szt. USB 2.0 lub USB 3.0 lub 2szt. dla użycia opcjonalnego switchera. 

 • Procesor Intel i5 lub lepszy, z zegarem minimum 2,5 Ghz, obsługiwane sa również procesory AMD o podobnej specyfikacji

 • Minimum 8 GB pamięci RAM (zalecane 16 GB)

 • połączenie internetowe lub napęd CD-ROM (w celu dostępu do oprogramowania APx500

 • Minimum 1,5 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym. Zalecany jest dysk SSD.

 • Karta graficzna z obsługą  SXGA(1280 x 1024). Zalecana jest rozdzielczość 1900 x 1080 lub większa.

 • Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://www.ap.com/technical-library/ap-software-windows-version-compatibility/

Uwagi

Wydajność systemu zależy od szybkości procesora: szybszy procesor przyniesie lepsze rezultaty pomiarowe.

Umów się na prezentację

Przeprowadzamy bezpłatne prezentacje rozwiązań

Audio Precision w Warszawie.

Imię
E-mail *
Telefon
Temat zapytania *

Zgadzam się na przetwarzanie danych w celu przesłania oferty oraz kontaktu w jej sprawie.

WYŚLIJ