Najważniejsze funkcje:
Niespotykane parametry
Zniekształcenia THD+N na poziomie -120 dB, szerokości pasma analizy ponad 1MHz, analizie FFT z 1,2 miliona punktów i 24 bitową rozdzielczością APx555B prezentuje parametry niespotykane wśród innych analizatorów audio. Razem z wszechstronnym oprogramowaniem APx500, analizator przeznaczony został do najbardziej wymagających pomiarów audio.
Platforma pomiarowa APx500
Rozszerzeniem niespotykanych parametrów analizatora APx555B jest oprogramowanie APx500 stanowiące kompleksowe środowisko pomiarowe z gotowymi funkcjami pomiarowymi , automatyzacją procesów, oraz matematycznymi formułami pozwalającymi na analizę i edycję wyników. Zarządzanie programem możliwe jest za pomocą dwóch trybów, skupiających się odpowiednio na tworzeniu scenariuszy pomiarowych lub rejestracji wyników w czasie rzeczywistym.
Jednoczesne użycie dwóch złączy wejściowych
Oprogramowanie APx500 umożliwia jednoczesne użycie dwóch złączy wejściowych analizatorów w tym samym czasie. Rozszerza to możliwości akwizycji danych w przypadku urządzeń z różnymi typami wyjść sygnałowych. Funkcja pozwala na jednoczesne użycie samych złączy cyfrowych lub cyfrowych i analogowych.
Automatyzacja procesów pomiarowych
Oprogramowanie APx500 zapewnia szeroki zakres automatyzacji pomiarów, zarówno z poziomu programu przy użyciu wewnętrznych funkcji dostępnych w trybie sekwencyjnego jak i poprzez API zapewniając szeroką dokumentację i przykłady wdrożeń dla Visual Basic.NET, C#, MATLAB, LabVIEW i Pythona.
Analiza protokołów cyfrowych
Modułowe interfejsy pomiarowe stanowią rozszerzenie analogowej sekcji analizatorów AP. Oferują one szereg połączeń w zakresie domeny cyfrowej w pełni zsynchronizowanej z oprogramowaniem APx500. Testy mogą być wykonywane jednocześnie przy użyciu kilku modułów, uzupełniając o jednoczesne korzystanie z analogowej sekcji generatora i analizatora sygnału.
Analiza Jittera
Przeprowadzenie analizy transferu oraz tolerancji Jittera pozwala na ujawnienie wywołanych strat i zniekształceń sygnału. Niestety ze względu na cenę oraz czas potrzebny na przeprowadzenie tego typu testów jest ono pomijane na etapie projektowym. Analizatory APx pozwalają na symulacją Jittera oraz analizę jego skutków.
Pomiary w otwartej pętli pomiarowej
Funkcja otwartej pętli pomiarowej poprzez rozdzielenie momentu podania sygnału na badane urządzenie oraz jego analizy pozwala na testy urządzeń, bez bezpośrednich złączy wejściowych lub wyjściowych. Pliki testowe mogą zostać podane na urządzenie w formie plików WAV. a ich analiza dzięki tonon pilotowych może zostać zsynchronizowana z systemem pomiarowym.
ASIO
Interfejsy audio i karty dźwiękowe z zainstalowanymi sterownikami ASIO pojawiają się w oprogramowaniu APx500 jako jedna z opcji wejścia/wyjścia APx, obsługując do 16 kanałów pomiarowych. Wszystkie sekwencje testów w programie APx500 mogą być wykonane za pomocą interfejsu ASIO, umożliwiając rozszerzenie liczby kanałów pomiarowych.