Wzmacniacz sygnału PDM

Booster (wzmacniacz) modulacji gęstości impulsów (PDM) - Audio Precision PDM Line Driver rozwiązuje kluczowy problem występujący w pomiarach mikrofonów MEMS, związanych z odległością badanego urządzenia od stanowiska pomiarowego. 


Sygnał w modulacji PDM jest reprezentowany za pomocą jednobitowych próbek poddanych nadpróbkowaniu, gdzie współczynnik nadpróbkowania wynosi zazwyczaj 64. Oznacza to, że w celu przedstawienia sygnału PCM próbkowanego z częstotliwością 48 kHz w mikrofonach MEMS zastosowane zostanie próbkowanie z wartością 64-krotnie większą, dając w tym przypadku częstotliwość próbkowania równą 3,072 MHz. Mała moc wraz z innymi ograniczeniami Mikrofonów MEMS sprawiają, że w przypadku tak dużych wartości próbkowania, górny zakres częstotliwości może zostać zniekształcony, poprzez pojemność kabla, szczególnie gdy odległość stanowiska pomiarowego od mikrofonów MEMS wynosi więcej niż 1 metr. 


AP PDM Line Driver stanowi bufor dla sygnału PDM, dając możliwość wykorzystania przewodów łączących mikrofony MEMS z analizatorem, o długości nawet do 13,7 m. 

Schemat połączeniowy mikrofonu typu MEMS, AP PDM Line Driver i analizatora Audio Precision.

Wykres przedstawiający maksymalną długość przewodu dla różnych wartości częstotliwości próbkowania.

Umów się na prezentację

Przeprowadzamy bezpłatne prezentacje rozwiązań

Audio Precision w Warszawie.

Imię
E-mail*
Telefon
Temat zapytania*

Zgadzam się na przetwarzanie danych w celu przesłania oferty oraz kontaktu w jej sprawie.

WYŚLIJ