Mikrofony Pomiarowe i Symulatory Uszu

System 378M03

System 378M03 łączący w sobie mikrofon ½ oraz zasilany fantomowo przedwzmacniacz 426M16 (również w konfiguracji ½). Produkt oferuje precyzję oraz szeroką gamę dostępnych akcesoriów, jak również wspomniane już zasilacze fantomowe oraz zbalansowane połączenia XLR dla skuteczniejszej redukcji szumów otoczenia.

Łatwa konfiguracja

Nowy przedwzmacniacz, zarówno zakupiony oddzielnie czy jako część systemu 376M03 jest dostarczany z adapterami pozwalającymi na konfigurację rozmiaru ½ lub ¼. Ponieważ mikrofony o większych średnicach mają zwykle wyższą czułość i niższy hałas własny, podczas gdy mniejsze mikrofony mogą obejmować szerszy zakres częstotliwości, naturalna elastyczność przedwzmacniacza pozwala użytkownikowi łatwo skonfigurować system mikrofonowy do konkretnych zastosowań pomiarowych i wykorzystać względne mocne strony różnych rozmiary mikrofonów.

Parametry

W zależności od zastosowanej wkładki mikrofonowej, system ten zapewnia szum na poziomie 15.5 dB(A) lub odpowiedź częstotliwościową w paśmie do 100kHz. Materiał z jakiego wykonane są mikrofony to stop stali nierdzewnej, którego stabilność nie zmienia się w zależności od takich warunków jak ciśnienie, temperatura i wilgotność powietrza. Mikrofony są wzorcowane, zapewniając najwyższą pewność wyników pomiarów, szczególnie w połączeniu z kalibrowanymi instrumentami, takimi jak interfejs testowy przetwornika APx1701 i analizator dźwięku serii APx500. Każdy mikrofon jest dostarczany z własnym certyfikatem kalibracji.

Mikrofon Audio Precision 378M31 ½

Model 378M31 jest mikrofonem pomiarowym ogólnego przeznaczenia. Idealnie sprawdza się w aplikacjach o wysokiej dokładności gdzie duża czułość jest wymagana dla pomiarów pola swobodnego. System pomiarowy 378M31 składa się z pre polaryzowanego mikrofonu oraz niskoszumnego przedwzmacniacza. Współpracuje z większością zasilaczy (CCP) 2-20mA. Mikrofon zakończony jest złączem BNC.

Mikrofon Audio Precision 378M32 ½

Model ten charakteryzuje się płaską charakterystyką częstotliwościową. Jest to cechą niezwykle istotną dla precyzyjnych pomiarów wysokich częstotliwości (do 40 kHz). Jako alternatywa dla standardowych wysokoczułych (50mV/Pa) mikrofonów, posiada wzmocniony górny zakres dynamiki, nie nasyca i nie przeciąża dla pomiarów powyżej 136 dB. System pomiarowy 378M32 składa się z pre polaryzowanego mikrofonu oraz niskoszumnego przedwzmacniacza. Współpracuje z większością zasilaczy (CCP) 2-20mA. Mikrofon zakończony jest złączem BNC.

Mikrofon Audio Precision 378M33 ¼

Model ten dedykowany jest dla aplikacji gdzie wymagana jest szczególnie duża dokładność pomiarów wysokich częstotliwości i amplitudy fali akustycznej. System składa się z wstępnie spolaryzowanego mikrofonu z niskoszunmym przedwzmacniaczem. Przedwzmacniacz współpracuje ze scalonym sensorem ICP® i może być zasilany z większości zasilaczy CCP 2-20 mA. Mikrofon zakończony wtykiem microdot (10-32).

Mikrofon Audio Precision 130M23 ¼

Ten niedrogi mikrofon to doskonały wybór dla aplikacji wielokanałowych jako alternatywa dla zastosowań high-end pierwszej klasy. Pracuje on w standardowym paśmie akustycznym. Dobre dopasowanie fazowe charakterystyk powoduje, że jest to świetne rozwiązanie dla zastosowań wielotorowych (np. w systemach surround sound lub nagrania binauralne). Podobnie jak w przypadku pozostałych systemów 130M23 system składa się z wstępnie spolaryzowanego mikrofonu z niskoszunmym przedwzmacniaczem. Przedwzmacniacz współpracuje ze scalonym sensorem ICP® i może być zasilany z większości zasilaczy CCP 2-20 mA. Mikrofon zakończony wtykiem SMB.

Mikrofon Audio Precision AECM304 Symulator ucha

Jest to sztuczny kanał słuchowy dedykowany do specjalistycznych symulatorów ludzkich narządów słuchowych posiadający w przybliżeniu impedancję akustyczną rzeczywistego ludzkiego ucha. AECM304 posiada wstępnie spolaryzowany mikrofon pomiarowy 1/2 12.5 mV/Pa. Do pełnego działania systemu konieczny jest kompatybilny przedwzmacniacz (np. Audio Precision 426M14). Przedwzmacniacz ten współpracuje ze scalonym sensorem ICP® i może być zasilany z większości zasilaczy CCP 2-20 mA. Mikrofon zakończony wtykiem microdot (10-32).

Audio Precision AECM206 Symulator ucha

Jest to doskonałe akcesorium znacząco ułatwiające pomiary zestawów słuchawkowych w warunkach laboratoryjnych i produkcyjnych. AECM206 charakteryzuje się wyjątkowo solidną konstrukcją umieszczoną na sprężystej podstawie, izolującej szumy z otoczenia mogące mieć niekorzystny wpływ na wyniki pomiarów. Znajdzie on zastosowanie przy pomiarach każdego rodzaju słuchawek (nausznych zamkniętych, nausznych półotwartych oraz dokanałowych) zarówno w pomiarach R&D i produkcyjnych. Doskonała izolacja akustyczna pozwala dodatkowo na przeprowadzenie pomiarów ANC (active noise canceling) oraz skuteczności osłon akustycznych. W połączeniu z akcesoriami i analizatorami audio serii APx dostarczają użytkownikowi kompletnych narzędzi do precyzyjnych i powtarzalnych pomiarów elektroakustycznych słuchawek. Zestaw ten zawiera wbudowane mikrofony z przedwzmacniaczami i wyjściami typu BNC.

SKONSULTUJ SWÓJ WYBÓR

ZE SPECJALISTĄ

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniej aparatury do pomiarów akustycznych - umów się na darmową konsultację. 

Postaramy się wybrać dla Ciebie odpowiednie rozwiązania.

Imię
E-mail *
Telefon
Temat zapytania *

Zgadzam się na przetwarzanie danych w celu przesłania oferty oraz kontaktu w jej sprawie.