APx500 Flex - Nowa definicja elastyczności w pomiarach audio

Nowy analizator audio APx500 Flex, pozwalający na wykonywanie pomiarów oprogramowaniem pomiarowym APx z wykorzystaniem komputera PC z współpracującą kartą dźwiękową lub interfejsem audio. Dzięki APx500 Flex producenci sprzętu audio oraz osoby odpowiedzialne za pomiary akustyczne mają możliwość zastosowania legendarnej funkcjonalności analizatorów Audio Precision na liniach produkcyjnych lub w mniej wymagających sprzętowo zastosowaniach akustycznych.

Czym jest Audio Precision APx500 Flex?

APx500 flex to oprogramowanie firmy Audio Precision działające niezależnie od wersji sprzętowej analizatora Audio Precision (serii APx), którego licencjonowanie odbywa się za pomocą klucza USB. Flex umożliwia, aby po raz pierwszy w historii oprogramowanie APx mogło być wykorzystywane z zewnętrznymi interfejsami audio ASIO (np. z kartami dźwiękowymi), udostępniając użytkownikom w atrakcyjnej cenie oprogramowanie do szerokiego zakresu pomiarów akustycznych i elektrycznych. Analizator APx500 Flex sprawdza się doskonale w tych pomiarach audio w których czynniki kosztowe odgrywają większe znaczenie niż sprzętowe wymagania techniczne, jak np. w przypadku linii produkcyjnych głośników, słuchawek i mikrofonów. Analizator APx500 Flex pozwala na łatwe wykorzystanie osiągnięć wypracowanych przez działy badawczo-rozwojowe, dzięki opcji importu plików projektowych i szablonów testów przygotowanych dla sprzętowych analizatorów Audio Precision, przez ich bezpośrednie zastosowanie w środowisku produkcyjnym z zachowaniem spójności metodologii badań w całym cyklu produkcyjno-rozwojowym. APx500 Flex stanowi także wygodne, przenośne narzędzie do pomiarów audio wykorzystywanych przez inżynierów w terenie.

Po wprowadzeniu rozwiązania APx500 udostępniona zostanie również wersja 5.0.2 oprogramowania APx posiadająca udoskonaloną obsługę ASIO, uwzględniając kalibrację wejść i wyjść sygnałowych dla wielkości V, Pa oraz FS - wliczając w to automatyczną i manualną kompensację opóźnień dla współpracujących interfejsów ASIO oraz wsparcie generatora triggerów czy pomiarów akustycznych i impedancji.

Opcje i Konfiguracja

APx500 Flex jest kontynuacją filozofii firmy Audio Precision w zakresie elastyczności i konfigurowalności narzędzi pomiarowych. Standardowa wersja przygotowana do pomiarów dwukanałowych, zawiera zestaw najważniejszych funkcji pomiarowych: Analizę projektu, tryb sekwencyjny, monitor sygnałów wejściowych (włączając FFT), poziom i wzmocnienie, THD+N, testy produkcyjne głośników (włączając Rub & Buzz), krokowe przemiatanie częstotliwości, ocenę pass / fail czy funkcję rejestracji pomiarów.

Analizator można rozbudować o kolejne kanały (4 lub 8) oraz zestaw trzech modułów dedykowanych konkretnym typom czy bardziej zaawansowanym użytkownikom. Pomiar zrozumiałości mowy, wliczając ABC-MRT oraz POLQA także mogą być wykorzystane przez rozwiązanie Flex. Dodatkowo dla użytkowników którym niezbędny jest wyłącznie jeden z serii trzech dostępnych zestawów oferowanych funkcji, umożliwiono zamawianie pojedynczych funkcji pomiarowych jak z menu.

Kompatybilność z interfejsami zewnętrznymi

Każdy interfejs audio ASIO powinien współpracować z APx500 Flex, przy czym firma AP zweryfikowała pełną poprawność wykorzystania trzech różnych interfejsów audio: RME Fireface UC, Lynx Aurora (n), and Lynx E22, dla których szablony konfiguracyjną są wbudowane już w oprogramowanie. Każdy z tych interfejsów oferuje dobre jakościowo wejścia/wyjścia analogowe.

Przyszłość analizatorów sprzętowych AP

APx500 flex wyposażony w interfejs audio ASIO jest idealnym narzędziem pomiarowym do zastosowań w których parametry kosztowe uzasadniają zastosowanie gorszych parametrów sprzętowych (n.p., ~90 dB THD+N czy maks. napięcie wejściowe). Analizator Audio Precision APx500 Flex jest już dostępny w sprzedaży w podstawowej wersji dwukanałowej, w cenie 3000 USD. Nowa wersja oprogramowania APx 5.0.2 jest dostępna dla wszystkich użytkowników Analizatorów APx posiadających oprogramowanie w wersji co najmniej 5.0 i z aktywną subskrypcją.

Analizatory Audio Precision APx500 Flex posiadają standardowo roczny pakiet wsparcia aktualizacyjnego oprogramowania.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi materiałami informacyjnymi oraz do kontaktu w przypadku chęci przetestowania analizatora APx500 Flex. Analizator będzie dostępny w sprzedaży od 1 listopada 2019 roku w oficjalnej dystrybucji Audio Precision w Polsce - firmy Merserwis.

SKONSULTUJ SWÓJ WYBÓR

ZE SPECJALISTĄ

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniej aparatury do pomiarów akustycznych - umów się na darmową konsultację. 

Postaramy się wybrać dla Ciebie odpowiednie rozwiązania.

Imię
E-mail *
Telefon
Temat zapytania *

Zgadzam się na przetwarzanie danych w celu przesłania oferty oraz kontaktu w jej sprawie.