Oprogramowanie Audio Precision APx 6.0

Oprogramowanie Audio Precision APx 6.0​

Audio Precision opublikowało nową wersję oprogramowania APx 6.0 wspierające wielokanałowe wejścia, pozwalające na jednoczesny pomiar do 16 torów cyfrowych oraz 8 torów analogowych sygnałów audio dzięki dodanej funkcji multi input.

Nowe oprogramowanie Audio Precision APx 6.0

Pozwala to w analizatorach modułowych serii APx 5xx oraz APx 515 na uruchomienie dodatkowego, nie dostępnego dotychczas drugiego rodzaju (jednocześnie) wejścia sygnałowego. Dzięki temu zyskujemy możliwość np. wykonania jednoczesnego pomiaru tradycyjnymi mikrofonami analogowymi oraz za pomocą PDM 16 i macierzy (zespołu) mikrofonów. W przypadku mikrofonów cyfrowych, otrzymamy wynik prezentujący czułość i wzmocnienie każdego kanału oraz zależność pomiędzy wejściami cyfrowymi i analogowymi.

Tryb multi input dostępny jest z poziomu Sekwencji oraz Bench Mode i pozwala na wykonanie wszystkich niezbędnych pomiarów wykorzystywanych do weryfikacji mikrofonów. Uwzględnia to nowe funkcje wprowadzone w APx 5.3: Transferu oraz dwukanałową analizę FFT. Funkcja transferu w połączeniu z multi input pozwala na kompleksowe porównanie sygnałów (magnitude, phase) oraz zależności między kanałami analogowymi i cyfrowymi.

Dla analizatorów posiadających wyjścia analogowe i cyfrowe, funkcja pozwala na jednoczesną weryfikację i pomiar tych wyjść, zarówno w zastosowaniu laboratoryjnym jak i produkcyjnym.

Nowe funkcje, wraz z wprowadzonym niedawno modułem PDM 16 mogą okazać się szczególnie przydatne do weryfikacji inteligentnych głośników, smartfonów, zestawu Bluetooth i innych cyfrowych produktów audio.

Nowe wersja oprogramowania dostępna jest bezpłatnie dla posiadaczy analizatorów APx którzy zakupili je z oprogramowaniem APx 5.0 w okresie Grudzień 2018 - Czerwiec 2020.

W przypadku użytkowników analizatorów Legacy ze starszą wersją oprogramowania APx 4.x (oraz wcześniej) wymagane jest posiadanie nowej wersji Keybox oraz aktywnego pakietu aktualizacji oprogramowania APx oferowanego przez dystrybutorów AP. Oprogramowanie APx 6.0 wymaga systemu Windows 10 w wersji 64 bitowej.


Więcej informacji na temat aktualizacji do oprogramowania: APx 4.6, APx 5.0 oraz możliwości uzyskania nowego klucza sprzętowego Keybox zamieściliśmy w dedykowanym mini poradniku: Zmiany w oprogramowaniu APx i kluczach sprzętowych.

SKONSULTUJ SWÓJ WYBÓR

ZE SPECJALISTĄ

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniej aparatury do pomiarów akustycznych - umów się na darmową konsultację. 

Postaramy się wybrać dla Ciebie odpowiednie rozwiązania.

Imię
E-mail *
Telefon
Temat zapytania *

Zgadzam się na przetwarzanie danych w celu przesłania oferty oraz kontaktu w jej sprawie.