Zmiany w oprogramowaniu APx i kluczach sprzętowych

Zmiany w oprogramowaniu APx i kluczach sprzętowych Audio Precision - Przedstawiamy i wyjaśniamy zmiany oraz różnice wprowadzone w licencjonowaniu oprogramowania APx i kluczy sprzętowych stosowanych w analizatorach Audio Precision.

Zmiany w oprogramowaniu APx

Z początkiem 2018 roku zmieniły się zasady dostępu do aktualizacji oprogramowania Analizatorów Audio Precision serii APx.

Przed 2018 rokiem, posiadacze analizatorów serii APx otrzymywali bezpłatnie kolejne wersje oprogramowania 4.X aż do wersji APx 4.6 która była ostatnią w tej serii. Do uruchomienia oprogramowania APx 4.6 wymagane jest posiadania nowego klucza sprzętowego Keybox.

Nowe analizatory zakupione w 2018 roku i później, posiadają w standardzie roczny pakiet dostępu do aktualizacji oprogramowania APx, uwzględniając co najmniej jedną kluczową aktualizację. Oznacza to że nabywcy analizatorów APx w 2018 roku (wersja LEGACY), które były standardowo wyposażone w oprogramowanie APx 4.6 otrzymali (ew, przysługiwał im) bezpłatnie dostęp do wersji oprogramowania APx 5.0. UWAGA! Program bezpłatnych aktualizacji został zakończony.

W 2019 roku wprowadzono nową dodatkowo architekturę sprzętową w Analizatorach APx, a nowe modele uzyskały oznaczenie seria B (starsza seria od tego momentu nazywa jest LEGACY). Modele analizatorów APx serii B działają wyłącznie z oprogramowaniem APx 5.0 i nowszym. Nabywcy nowych analizatorów APx z lat 2019 (nowa wersja sprzętowa B) i później, których analizatory dostarczane były już z wersją APx typu B otrzymali jak wspomniano roczny pakiet aktualizacyjny.

W przypadku chęci uzyskania dostępu do nowych wersji oprogramowania APx 5.0, APx 6.0 oraz wyższych, wymagana jest posiadanie aktualnego planu aktualizacji oraz nowej wersji KeyBox (klucza sprzętowego do obsługi licencji), na temat którego informujemy poniżej.

Zmiany w kluczach sprzętowych analizatorów Audio Precision BSWO

W analizatorach Audio Precision oferowanych przed 2018 roku z oprogramowaniem starszym niż APx 4.6 stosowany był klucz sprzętowy BSWO, do którego aplikowało się pastylki iButton (klucz sprzętowy) pozwalające na rozszerzenie możliwości oprogramowania APx o dodatkowo zakupione licencje softwarowe.

Moduł BSWO do obsługi iButton

KeyBox

Począwszy od 2018 roku wraz z wersją oprogramowania APx 4.6 w analizatorach serii APx rozpoczęto stosowanie nowego klucza sprzętowego KEYBOX w kolorze niebieskim, który zarówno umożliwia korzystanie z iButton zakupionych wcześniej, jak również (od wersji APx 5.0) umożliwia stosowanie licencji elektronicznych, zapisywanych do nowego Keyboxa.


Zaletą stosowania licencji elektronicznych jest możliwość ich stosowania bezpośrednio po zakupie, bez konieczności otrzymania fizycznego klucza sprzętowego (iButton). Minusem tego rozwiązania jest przypisanie licencji do jednego konkretnego analizatora, gdzie moduły iButton można przenosić pomiędzy różnymi analizatorami, wyposażonymi w BSWO lub iButton.


Nowy klucz APx Keybox (Niebieski) z obsługą i Button

Nowy klucz sprzętowy KeyBox (wymagany od wersji oprogramowania APx 4.6 / 5.0) można zamówić za pomocą formularza na stronie internetowej AP za opłatą 100$ (nie uwzględnia kosztów cła): https://www.ap.com/home/apx-keybox/

Keybox wraz z oprogramowaniem APx 5.0 umożliwia obsługę elektronicznych licencji, w tym przetestowanie funkcjonalności poszczególnych licencji na określony czas.


SKONSULTUJ SWÓJ WYBÓR

ZE SPECJALISTĄ

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniej aparatury do pomiarów akustycznych - umów się na darmową konsultację. 

Postaramy się wybrać dla Ciebie odpowiednie rozwiązania.

Imię
E-mail *
Telefon
Temat zapytania *

Zgadzam się na przetwarzanie danych w celu przesłania oferty oraz kontaktu w jej sprawie.