Nowa technologia w testowaniu urządzeń audio A2B

A2B Audio Testing

Automotive Audio Bus® (A2B®) to nowa technologia opracowana i opatentowana przez Analog Devices, Inc. (ADI), która już jest adoptowana przez wielu kluczowych producentów z branży automotive. A2B zapewnia możliwość przesyłu do 32 kanałów 24-bitowych o częstotliwości próbkowania 48 kHz, audio do 15 metrów między węzłami sieci. Dźwięk, sygnał zegarowy, dane kontrolne oraz moc są przesyłane jednocześnie za pomocą niskobudżetowej nieekranowanej skrętki. Użycie prostego medium jakim jest skrętka znacznie obniża koszty produkcyjne oraz wagę samego okablowania nawet do 75%. Ma to zauważalny wpływ na rzeczywiste zużycie paliwa w samochodach. Aplikacje technologii to między innymi: samochodowe systemy audio, komunikacja głosowa, akustyczna kontrola hałasu (ang. ANC - Acoustic Noise Control).

Testowanie urządzeń audio A2B

Od symulacji i testów laboratoryjnych we wczesnej fazie rozwoju po testy walidacyjne i produkcyjne posiadanie systemu z zamkniętą pętlą do mierzenia jakości dźwięku i dynamicznego sygnału w sieci A2B jest integralną częścią włączenia technologii magistrali do systemów samochodowych następnej generacji. Łącząc możliwości analizatorów dźwięku Audio APC500 z oprogramowaniem Audio Precision i Mentor A²B Analyzer System, oprogramowania i sterownika ASIO, programiści mogą z łatwością stworzyć kompletny, wielokanałowy system testowania dźwięku A²B zamkniętej pętli.


W ramach tego systemu testowego platforma analizatora Mentor zapewnia prostą konfigurację i symulację sieci A²B, a także elastyczne trasowanie i wysoką jakość dźwięku. Analizator audio APx zapewnia wszechstronną, wielokanałową analizę pomiarów dźwięku i oferuje szeroki zakres opcji interfejsów, w tym interfejsy analogowe, Bluetooth®, cyfrowe szeregowe (TDM) i PDM. Jako kompletny system narzędzia te optymalizują wysiłek wymagany do opracowania wewnętrznych, niestandardowych systemów pomiarowych.

Testowanie urządzeń audio A2B.


Analizator Mentor Automotive A2B​

Mentor jest uznanym dostawcą systemów motoryzacyjnych, współpracującym z niemal wszystkimi wiodącymi dostawcami OEM i Tier 1. Dostarcza narzędzia projektowe i oprogramowanie wbudowane w obszarach łączności, elektryfikacji, autonomicznej architektury napędu i pojazdów. Dodatkowe informacje dotyczące analizatora Mentor Automotive A2B, oprogramowania i sterownika ASIO można znaleźć na stronie internetowej.

Więcej informacji na temat analizatora Mentor Automotive A2B znajdziesz tutaj.

SKONSULTUJ SWÓJ WYBÓR

ZE SPECJALISTĄ

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniej aparatury do pomiarów akustycznych - umów się na darmową konsultację. 

Postaramy się wybrać dla Ciebie odpowiednie rozwiązania.

Imię
E-mail *
Telefon
Temat zapytania *

Zgadzam się na przetwarzanie danych w celu przesłania oferty oraz kontaktu w jej sprawie.